Blog

Jak dobrać okulary korekcyjne?

Szukając dobrych okularów korekcyjnych, warto porównać oferty kilku producentów.

Jak dobrać okulary korekcyjne? Szukając dobrych okularów korekcyjnych, warto porównać oferty kilku producentów.

Jak dobrać okulary korekcyjne?

Zwróćmy uwagę przede wszystkim na oprawki – powinny być solidne i wygodne. Jeśli oprawki odkształcają się w dłoni – nie wróży to najlepiej trwałości okularów.

Materiał i wykonanie

W tej chwili możemy wybierać pomiędzy metalowymi, plastikowymi i drewnianymi oprawkami – bez względu na to, jaki będzie nasz typ, przed zakupem dokładnie obejrzyjmy model, który zwrócił naszą uwagę. Wysokiej jakości okulary rozpoznamy na pierwszy rzut oka. Szkła powinny być doskonale dopasowane do oprawy. Warto też sprawdzić, czy okulary nie noszą śladów zarysowań lub pęknięć. By przedłużyć żywotność naszych okularów, koniecznie zainwestujmy w solidny, sztywny futerał. Ochroni on okulary przed upadkiem i zabezpieczy przed dostaniem się w ręce dzieci. 

Dobór do kształtu twarzy

Wybór odpowiednich okularów korekcyjnych to duże wyzwanie. Oprawki są elementem, który towarzyszy nam każdego dnia a ich niewłaściwy dobór może oznaczać katastrofę wizerunkową. Specjaliści są zgodni – kształt oprawki trzeba zawsze dopasować do kształtu naszej twarzy. Największą możliwość wyboru będą miały osoby o twarzy owalnej – ich rysy będą wyglądały doskonale w niemal każdych oprawkach. Kwadratowy obrys twarzy warto zestawić z kontrastowymi – okrągłymi okularami. Z kolei okrągła i diamentowa twarz nabierze wyrazu w kocich lub bardziej kwadratowych oprawkach z mocno zaznaczonymi krawędziami. 

Analiza kolorystyczna

Miłośnicy bardziej odważnych rozwiązań również znajdą coś dla siebie. Najpopularniejsze w ostatnim czasie kolorowe oprawki doskonale podkreślą nasz indywidualny styl. Zanim jednak zdecydujemy się na barwny akcent w postaci okularów, zastanówmy się, czy wybrany model będzie pasował do naszej garderoby. Pomocne w wyborze będą analizy kolorystyczne, które pomogą nam ustalić korzystną dla nas paletę barw. Inne bowiem kolory będą służyły osobom o śniadej cerze i ciemnych włosach, a w zupełnie innych oprawkach powinny pokazywać się blondynki o jasnej, delikatnej skórze. 

Kontakt

Kontakt z Biurem Obsługi Klienta
od poniedziałku do piątku w godzinach
10:00 - 17:00
t. +48 510 241 707

ul. Warszawska 2,
59-900 Zgorzelec, Polska

Copyright Czteryoczy.pl © 2024