Blog

Wybierajmy okulary z powłokami uszlachetniającymi

Powłoki uszlachetniające w okularach to specjalne warstwy nakładane na soczewki, które mają na celu poprawę jakości widzenia i zwiększenie komfortu użytkowania. Istnieje wiele rodzajów powłok, w tym powłoki antyrefleksyjne, hydrofobowe, antystatyczne i hartujące. Ich zastosowanie obejmuje redukcję odblasków, zwiększenie przejrzystości soczewek, ochronę przed zarysowaniami oraz ułatwienie czyszczenia okularów.

Co to są powłoki uszlachetniające na okularach?

Powłoki uszlachetniające to specjalne warstwy nakładane na soczewki okularowe, które poprawiają ich funkcjonalność i komfort użytkowania. Te powłoki mogą redukować odblaski, chronić przed zarysowaniami, a także ułatwiać czyszczenie soczewek. Dzięki nim okulary stają się bardziej trwałe i wygodne w codziennym użytkowaniu.

Rodzaje powłok uszlachetniających i ich funkcje

Powłoki uszlachetniające mogą pełnić różne funkcje, w zależności od ich rodzaju:

 • Antyrefleksyjne: redukują odblaski i odbicia światła, zwiększając przejrzystość soczewek i komfort widzenia.
 • Hydrofobowe: odpychają wodę, co ułatwia czyszczenie i zapobiega osadzaniu się pary wodnej.
 • Oleofobowe: odpychają oleje i tłuszcze, dzięki czemu na soczewkach nie powstają trudne do usunięcia smugi.
 • Utwardzające: zwiększają odporność soczewek na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.
 • Blokujące światło niebieskie: chronią oczy przed szkodliwym działaniem niebieskiego światła emitowanego przez ekrany komputerów i urządzeń mobilnych.

Zastosowanie powłok uszlachetniających w różnych warunkach

Powłoki uszlachetniające znajdują zastosowanie w różnych warunkach i sytuacjach:

 • Codzienne użytkowanie: powłoki antyrefleksyjne i hydrofobowe są idealne do codziennego noszenia, zapewniając przejrzystość i łatwość czyszczenia.
 • Praca przed komputerem: powłoki blokujące światło niebieskie pomagają zmniejszyć zmęczenie oczu podczas długiej pracy przed ekranem.
 • Aktywności na świeżym powietrzu: powłoki utwardzające i hydrofobowe są idealne dla osób aktywnie spędzających czas na świeżym powietrzu, chroniąc soczewki przed uszkodzeniami i ułatwiając ich czyszczenie.

Jak dbać o okulary z powłokami uszlachetniającymi?

Aby zapewnić długowieczność okularów z powłokami uszlachetniającymi, warto przestrzegać kilku zasad pielęgnacji:

 • Czyszczenie: używaj specjalnych ściereczek z mikrofibry i płynów do czyszczenia soczewek, aby uniknąć zarysowań i uszkodzeń powłoki.
 • Przechowywanie: trzymaj okulary w twardym etui, aby chronić je przed uszkodzeniami mechanicznymi.
 • Unikanie ekstremalnych temperatur: wysokie temperatury mogą wpłynąć na właściwości powłok, dlatego unikaj pozostawiania okularów w nagrzanych miejscach, takich jak samochód w upalne dni.
 • Regularne przeglądy: odwiedzaj regularnie optyka, aby sprawdzić stan szkieł i oprawek oraz dokonać ewentualnych korekt.

Najlepsze marki oferujące okulary z powłokami uszlachetniającymi

Na rynku dostępne są okulary z powłokami uszlachetniającymi oferowane przez renomowane marki, które łączą innowacyjne technologie z wysoką jakością. Marki takie jak Hoya, Essilor i Zeiss są znane z zaawansowanych powłok, które poprawiają komfort i trwałość okularów.

Podsumowując, wybór okularów z powłokami uszlachetniającymi to inwestycja w komfort i zdrowie oczu. Dzięki różnorodnym funkcjom powłok, okulary stają się bardziej praktyczne i łatwe w utrzymaniu, co sprawia, że codzienne korzystanie z nich jest wygodniejsze i bardziej efektywne.

Kontakt

Kontakt z Biurem Obsługi Klienta
od poniedziałku do piątku w godzinach
10:00 - 17:00
t. +48 510 241 707

ul. Warszawska 2,
59-900 Zgorzelec, Polska

Copyright Czteryoczy.pl © 2024