Blog

Nośmy okulary przeciwsłoneczne z klasą

Noszenie okularów przeciwsłonecznych w niektórych sytuacjach bywa kłopotliwe.

Nośmy okulary przeciwsłoneczne z klasą. Noszenie okularów przeciwsłonecznych w niektórych sytuacjach bywa kłopotliwe. Podpowiadamy, w jakich okolicznościach i gdzie należy odłożyć okulary. Warto przestrzegać podstawowych zasad noszenia okularów przeciwsłonecznych, by uniknąć niepotrzebnych wpadek.

Nośmy okulary przeciwsłoneczne z klasą

Noszenie okularów przeciwsłonecznych na świeżym powietrzu jest jak najbardziej usprawiedliwione.  W oślepiającym słońcu, czy w górach, a nawet wtedy, gdy po prostu chcemy zachować anonimowość, Jednak gdy wchodzimy do pomieszczeń, powinniśmy je zdjąć. Chodzenie po sklepie w okularach może nie tylko utrudniać ocenę i wybór towarów artykułów, ale nawet wzbudzać niepotrzebne zainteresowanie. 

 Nie popełniajmy faux pas

 Oprócz funkcji korekcji wzroku okulary przeciwsłoneczne są doskonałym dodatkiem do stylizacji, i to zarówno damskiej, jak i męskiej. Trzeba jednak wiedzieć, że nie powinniśmy ich nosić we wszystkich okolicznościach. Choć okulary przeciwsłoneczne dopełniają stylizacji, to lepiej nie nosić ich w biurze i nie używać ich jako opaski do włosów. Nie wkładajmy także okularów za dekolt. 

Okulary przeciwsłoneczne przeciwsłoneczne a savoir-vivre

Nosząc okulary przeciwsłoneczne, pamiętajmy o tym, by zdejmować je zawsze podczas rozmowy. Tę zasadę powinniśmy stosować również w zamkniętych pomieszczeniach i na terenie kawiarni czy restauracji, nawet jeśli są one w otwartej przestrzeni. Prowadzenie rozmowy w ciemnych okularach może zostać uznane za mało taktowne, ponieważ kontakt wzrokowy z rozmówcą jest jednym z podstawowych przejawów okazywania szacunku i elementem kultury osobistej. Rozmówca nie widzi wówczas naszych oczu, a przecież w oczach dostrzegamy pełną gamę emocji i reakcji na słowa – akceptację czy dezaprobatę. Mając oczy są zasłonięte okularami, nie mamy możliwości oceny sytuacji, zatem jest to mało komfortowa sytuacja. 

Efektowny element stylizacji

Savoir-vivre nie przewiduje generalnie odstępstw od swoich reguł. Niekiedy jednak  okulary przeciwsłoneczne są elementem wystudiowanej stylizacji i stanowią jej istotny element bądź same w sobie są efektowne. Są to jednak sytuacje wyjątkowe i osoby decydujące się na wystąpienie w ciemnych okularach powinny rozważnie wybierać miejsce i okoliczności. 

Kontakt

Kontakt z Biurem Obsługi Klienta
od poniedziałku do piątku w godzinach
10:00 - 17:00
t. +48 510 241 707

ul. Warszawska 2,
59-900 Zgorzelec, Polska

Copyright Czteryoczy.pl © 2024