Blog

Inteligentne okulary fotochromowe gwarantują ochronę oczu

Warunki oświetleniowe dynamicznie się zmieniają, gdy pracujemy w biurze, jeździmy komunikacją miejską czy spacerujemy w parku.

Co to są inteligentne okulary fotochromowe?

Inteligentne okulary fotochromowe gwarantują ochronę oczu. Warunki oświetleniowe dynamicznie się zmieniają, gdy pracujemy w biurze, jeździmy komunikacją miejską czy spacerujemy w parku. Różnice w oświetleniu zmuszają nas do częstego sięgania po okulary przeciwsłoneczne, gdy przebywamy na zewnątrz, a chowamy je, gdy znajdujemy się w budynku. Rozwiązaniem są soczewki fotochromowe, które zmieniają swoje zabarwienie pod wpływem promieni UV, chroniąc tym samym nasze oczy przed ich szkodliwym działaniem.

Zalety inteligentnych okularów fotochromowych

Okularowe soczewki fotochromowe jednocześnie chronią wzrok przed słońcem, promieniowaniem UV i światłem niebieskim. W pomieszczeniach i po zmierzchu są przejrzyste, a po wyjściu na zewnątrz zaciemniają się, dając komfort okularów przeciwsłonecznych. Cząsteczki fotochromowe znajdujące się w szkłach reagują na energię słoneczną i zmieniają swoje położenie, wywołując zmianę zabarwienia okularów. Dzięki temu zapewniają oczom optymalną ilość światła. Gdy wychodzimy na słońce, okulary się przyciemniają, a po wejściu w cień, do lasu czy pomieszczeń znów stają się przezroczyste.

Jak działają inteligentne okulary fotochromowe?

Soczewki fotochromowe to najbardziej wszechstronny sposób ochrony i korekcji wzroku. Za zmianę zabarwienia odpowiadają pigmenty fotochromowe, znajdujące się w szkłach. W stanie spoczynku są ułożone w taki sposób, że nie zatrzymują światła. Wystawione na działanie promieniowania UV, cząsteczki pigmentu zmieniają kształt, ograniczając przenikanie światła przez szkło. Aby szkła fotochromowe na powrót stały się bezbarwne, musi ustać promieniowanie UV, a soczewki muszą mieć temperaturę powyżej 0 stopni Celsjusza. Im wyższa temperatura szkła, tym szybciej pigmenty fotochromowe wracają do pierwotnego położenia, a soczewki stają się bezbarwne.

Dla zdrowia oczu

Soczewki fotochromowe zatrzymują szkodliwe dla oczu promieniowanie UV oraz nadmiar światła. Kryształy fotochromowe reagują na promienie UV zmianą barwy i jednocześnie nie dopuszczają niebezpiecznego promieniowania do wnętrza oczu. Nosząc takie okulary, mamy jednocześnie okulary korekcyjne, w których możemy przebywać w pomieszczeniach, na noc oraz przeciwsłoneczne szkła korekcyjne. Promieniowanie UV jest niezbędne do tego, by szkło się zabarwiło. Oznacza to, że również w pochmurne dni okulary staną się na zewnątrz ciemne. Promieniowanie UV przenika bowiem przez pokrywę chmur, odbija się i rozprasza jak światło widzialne.

Fotochromy w modnym kolorze

Do niedawna okulary fotochromowe kojarzyły się z typowymi przeciwsłonecznymi kolorami – brązowym i szarym. Jednak obecnie paleta możliwości w szkłach fotochromowych jest znacznie większa. Okulary fotochromowe mogą zabarwiać się na praktycznie dowolny kolor, którego sobie zażyczymy – szarozielony, niebieski, różowy czy fioletowy. Dzięki temu każdy może znaleźć okulary idealnie dopasowane do swojego stylu i upodobań.

Uniwersalne rozwiązanie

Dzięki technologii fotochromowej możemy nosić jedną parę uniwersalnych okularów, których kolor zależy od ilości słońca. Nie musimy zmieniać okularów, bo to one zmieniają się dla nas, zawsze dostosowując się do intensywności światła. Okulary fotochromowe to najbardziej wszechstronny sposób ochrony i korekcji wzroku. Za zmianę zabarwienia odpowiadają pigmenty fotochromowe, znajdujące się w szkłach. W stanie spoczynku są ułożone w taki sposób, że nie zatrzymują światła. Wystawione na działanie promieniowania UV cząsteczki pigmentu zmieniają kształt. Po zmianie położenia pigmenty ograniczają przenikanie światła przez szkło. Aby szkła fotochromowe na powrót stały się bezbarwne, musi ustać promieniowanie UV, a soczewki muszą mieć temperaturę powyżej 0 stopni Celsjusza. Im wyższa temperatura szkła, tym szybciej pigmenty fotochromowe wracają do pierwotnego położenia, a soczewki stają się bezbarwne.

Porady dotyczące użytkowania i pielęgnacji

Aby okulary fotochromowe służyły jak najdłużej i zachowały swoje właściwości, należy pamiętać o kilku zasadach pielęgnacji:

  • Przechowywanie - Zawsze przechowuj okulary w etui, aby chronić je przed zarysowaniami i uszkodzeniami.
  • Czyszczenie - Używaj specjalnych ściereczek i płynów do czyszczenia soczewek, aby nie uszkodzić powłok ochronnych.
  • Unikaj chemikaliów - Nie używaj detergentów ani innych chemicznych środków czyszczących, które mogą uszkodzić powłokę soczewek.

Podsumowanie

Inteligentne okulary fotochromowe to nowoczesne rozwiązanie, które łączy ochronę wzroku z wygodą i stylem. Dzięki soczewkom, które automatycznie dostosowują się do natężenia światła, możemy cieszyć się komfortem zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Okulary te chronią nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV i nadmiarem światła, a także mogą zabarwiać się na różne kolory, co pozwala dopasować je do naszego stylu.

Technologia fotochromowa umożliwia noszenie jednej pary okularów, która spełnia funkcje zarówno korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne, eliminując potrzebę zmiany okularów w zależności od warunków oświetleniowych. Aby okulary służyły jak najdłużej, ważne jest ich odpowiednie przechowywanie i pielęgnacja.

Soczewki fotochromowe to innowacyjne i praktyczne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie wygodę, ochronę oczu oraz modny wygląd. Dzięki nim możemy cieszyć się optymalnym widzeniem i komfortem w każdych warunkach oświetleniowych, jednocześnie dbając o zdrowie naszych oczu.

Kontakt

Kontakt z Biurem Obsługi Klienta
od poniedziałku do piątku w godzinach
10:00 - 17:00
t. +48 510 241 707

ul. Warszawska 2,
59-900 Zgorzelec, Polska

Copyright Czteryoczy.pl © 2024